Vishay/Dale RN50E3650BB14
RN50E3650BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E3650BB14
Brief Description
RES 365 OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E3650BB14.pdf
Availability of RN50E3650BB14
QUANTITY
RN50E3650BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E3650BB14
Internal Part NumberEIS-RN50E3650BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E3650BB14
Related LinksRN50E3, RN50E3650BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E3650BB14 Details Description
Related parts for RN50E3650BB14
1/16" WATER TIGHT PANEL COVER datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 44-MQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
LI98CN THERM TAPE 300X300X0.18MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3550EDHC datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf