Vishay/Dale RN50E4702FB14
RN50E4702FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E4702FB14
Brief Description
RES 47K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E4702FB14.pdf
Availability of RN50E4702FB14
QUANTITY
RN50E4702FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E4702FB14
Internal Part NumberEIS-RN50E4702FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E4702FB14
Related LinksRN50E4, RN50E4702FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E4702FB14 Details Description
Related parts for RN50E4702FB14
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK HDR VRT POL&LAT- datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 50MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf