Vishay/Dale RN50E6811BBSL
RN50E6811BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E6811BBSL
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E6811BBSL.pdf
Availability of RN50E6811BBSL
QUANTITY
RN50E6811BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E6811BBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E6811BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E6811BBSL
Related LinksRN50E6, RN50E6811BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E6811BBSL Details Description
Related parts for RN50E6811BBSL
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf