Vishay/Dale RN50E7322BB14
RN50E7322BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E7322BB14
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E7322BB14.pdf
Availability of RN50E7322BB14
QUANTITY
RN50E7322BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E7322BB14
Internal Part NumberEIS-RN50E7322BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E7322BB14
Related LinksRN50E7, RN50E7322BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E7322BB14 Details Description
Related parts for RN50E7322BB14
IC 8BIT 20MSPS AD SING CH 24SO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CHISEL 30DEG TIP 2.5MM 700DEG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 500MW 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 95W datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf