Vishay/Dale RN50E9091BRSL
RN50E9091BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E9091BRSL
Brief Description
RES 9.09K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E9091BRSL.pdf
Availability of RN50E9091BRSL
QUANTITY
RN50E9091BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E9091BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50E9091BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E9091BRSL
Related LinksRN50E9, RN50E9091BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E9091BRSL Details Description
Related parts for RN50E9091BRSL
NIOS II KIT W/STRATIX II EP2S60N datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf