Vishay/Dale RN55C1322BBSL
RN55C1322BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C1322BBSL
Brief Description
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C1322BBSL.pdf
Availability of RN55C1322BBSL
QUANTITY
RN55C1322BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C1322BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C1322BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C1322BBSL
Related LinksRN55C1, RN55C1322BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C1322BBSL Details Description
Related parts for RN55C1322BBSL
RES SMD 422 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 8V 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 274 OHM 1% AXL datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMB datasheet.pdf
CABLE CAT5 5.0M datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 17POS .76M datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 27.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf