Vishay/Dale RN55C1322DB14
RN55C1322DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C1322DB14
Brief Description
RES 13.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN55C1322DB14.pdf
Availability of RN55C1322DB14
QUANTITY
RN55C1322DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C1322DB14
Internal Part NumberEIS-RN55C1322DB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C1322DB14
Related LinksRN55C1, RN55C1322DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C1322DB14 Details Description
Related parts for RN55C1322DB14
CONN PC PIN CIRC .125DIA TINLEAD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
IC FPGA 132 I/O 225CSPBGA datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
RIVET SETTING TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KIT STARTER EDM TYPE1 I.MX6 DUAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 160A SOT227 datasheet.pdf