Vishay/Dale RN55C2322FB14
RN55C2322FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C2322FB14
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C2322FB14.pdf
Availability of RN55C2322FB14
QUANTITY
RN55C2322FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C2322FB14
Internal Part NumberEIS-RN55C2322FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C2322FB14
Related LinksRN55C2, RN55C2322FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C2322FB14 Details Description
Related parts for RN55C2322FB14
TVS DIODE 47.8VWM 77VC AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 3.53"L X 1.41"W datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY SAFETY DPST 5A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 130MA 1.8 OHM datasheet.pdf