Vishay/Dale RN55C3092BBSL
RN55C3092BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3092BBSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3092BBSL.pdf
Availability of RN55C3092BBSL
QUANTITY
RN55C3092BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3092BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3092BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3092BBSL
Related LinksRN55C3, RN55C3092BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3092BBSL Details Description
Related parts for RN55C3092BBSL
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 99POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
IC ENCODER HI-RES 3CH 7200CPR datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X1 1.8V 20QSOP datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
.156 PLUG STRIP UNPLT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM PLUG VERT 762MM FRNT 7C datasheet.pdf
TINY I2C CHAR LCD 5V datasheet.pdf