Vishay/Dale RN55C3202FB14
RN55C3202FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3202FB14
Brief Description
RES 32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3202FB14.pdf
Availability of RN55C3202FB14
QUANTITY
RN55C3202FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3202FB14
Internal Part NumberEIS-RN55C3202FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3202FB14
Related LinksRN55C3, RN55C3202FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3202FB14 Details Description
Related parts for RN55C3202FB14
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf