Vishay/Dale RN55C4121BR36
RN55C4121BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4121BR36
Brief Description
RES 4.12K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4121BR36.pdf
Availability of RN55C4121BR36
QUANTITY
RN55C4121BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4121BR36
Internal Part NumberEIS-RN55C4121BR36
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4121BR36
Related LinksRN55C4, RN55C4121BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4121BR36 Details Description
Related parts for RN55C4121BR36
KIT DEV DIMM-520 FOR WINDOWS CE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 0.6A 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 4.53 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL VERT SMD datasheet.pdf
SNSW-DT QC 57E R=18.7 datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
RES SMD 50.001 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf