Vishay/Dale RN55C4123BBSL
RN55C4123BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4123BBSL
Brief Description
RES 412K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4123BBSL.pdf
Availability of RN55C4123BBSL
QUANTITY
RN55C4123BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4123BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C4123BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4123BBSL
Related LinksRN55C4, RN55C4123BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4123BBSL Details Description
Related parts for RN55C4123BBSL
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ4 PG21 datasheet.pdf
CAP ARRAY 820PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 300MA 700 MOHM datasheet.pdf