Vishay/Dale RN55C4321BR36
RN55C4321BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4321BR36
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4321BR36.pdf
Availability of RN55C4321BR36
QUANTITY
RN55C4321BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4321BR36
Internal Part NumberEIS-RN55C4321BR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4321BR36
Related LinksRN55C4, RN55C4321BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4321BR36 Details Description
Related parts for RN55C4321BR36
RES SMD 191 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC AUDIO SUBSYSTEM W/3D 30USMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
STENCIL TQFP-32 .8MM datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf