Vishay/Dale RN55C6813FRSL
RN55C6813FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C6813FRSL
Brief Description
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C6813FRSL.pdf
Availability of RN55C6813FRSL
QUANTITY
RN55C6813FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C6813FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C6813FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C6813FRSL
Related LinksRN55C6, RN55C6813FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C6813FRSL Details Description
Related parts for RN55C6813FRSL
CONN RCPT IN-LINE 61POS W/PIN datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LATTICEECP2-50 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf