Vishay/Dale RN55C7322BRSL
RN55C7322BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C7322BRSL
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C7322BRSL.pdf
Availability of RN55C7322BRSL
QUANTITY
RN55C7322BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C7322BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C7322BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C7322BRSL
Related LinksRN55C7, RN55C7322BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C7322BRSL Details Description
Related parts for RN55C7322BRSL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO262 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO -3.3V 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.150" (3.81mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
480V 7.6A 120VAC NO AUX ZC 2L datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf