Vishay/Dale RN55C7771BRSL
RN55C7771BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C7771BRSL
Brief Description
RES 7.77K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C7771BRSL.pdf
Availability of RN55C7771BRSL
QUANTITY
RN55C7771BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C7771BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C7771BRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C7771BRSL
Related LinksRN55C7, RN55C7771BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C7771BRSL Details Description
Related parts for RN55C7771BRSL
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A 15GOLD SMD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
COUNTER LCD 5 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 38POS datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLTOP ROLLER datasheet.pdf
RSRM-T 14/24V SPDT/COM 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCXO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3 NF 2.5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
IC EFUSE 12V BFET DVR 5A 10VSON datasheet.pdf