Vishay/Dale RN55C7873BRSL
RN55C7873BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C7873BRSL
Brief Description
RES 787K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C7873BRSL.pdf
Availability of RN55C7873BRSL
QUANTITY
RN55C7873BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C7873BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C7873BRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C7873BRSL
Related LinksRN55C7, RN55C7873BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C7873BRSL Details Description
Related parts for RN55C7873BRSL
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QUAD 14SOEIAJ datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 50A 1000VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MOUNT SQUARE TO5/TO18 0.090" datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 28NH 2.8A 5.6 MOHM SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
100UF 75V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf