Vishay/Dale RN55C9093BBSL
RN55C9093BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9093BBSL
Brief Description
RES 909K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9093BBSL.pdf
Availability of RN55C9093BBSL
QUANTITY
RN55C9093BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9093BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C9093BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9093BBSL
Related LinksRN55C9, RN55C9093BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9093BBSL Details Description
Related parts for RN55C9093BBSL
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.1A SOT89-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
TRANSISTOR LDMOST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CABLE SGL-END R/A MALE 19POS 3' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A datasheet.pdf