Vishay/Dale RN55C9313FB14
RN55C9313FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9313FB14
Brief Description
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9313FB14.pdf
Availability of RN55C9313FB14
QUANTITY
RN55C9313FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9313FB14
Internal Part NumberEIS-RN55C9313FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9313FB14
Related LinksRN55C9, RN55C9313FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9313FB14 Details Description
Related parts for RN55C9313FB14
RES SMD 23.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB 16POS datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 128POS datasheet.pdf