Vishay/Dale RN55C9532BRSL
RN55C9532BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9532BRSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9532BRSL.pdf
Availability of RN55C9532BRSL
QUANTITY
RN55C9532BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9532BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C9532BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9532BRSL
Related LinksRN55C9, RN55C9532BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9532BRSL Details Description
Related parts for RN55C9532BRSL
IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .213" .115"L datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 46.4MMH datasheet.pdf