Vishay/Dale RN55D1022FB14
RN55D1022FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D1022FB14
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D1022FB14.pdf
Availability of RN55D1022FB14
QUANTITY
RN55D1022FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D1022FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D1022FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D1022FB14
Related LinksRN55D1, RN55D1022FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D1022FB14 Details Description
Related parts for RN55D1022FB14
IC SECONDARY SIDE CTRLR 16SSOP datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 9.42K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 320A DO205 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 7.15A 13 MOHM TH datasheet.pdf
DSUB-ME-CR-KON.AWG20-24;AFS3;RR1 datasheet.pdf
WELD SHIELD COVER datasheet.pdf
28 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0037MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf