Vishay/Dale RN55D2322FB14
RN55D2322FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D2322FB14
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D2322FB14.pdf
Availability of RN55D2322FB14
QUANTITY
RN55D2322FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D2322FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D2322FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D2322FB14
Related LinksRN55D2, RN55D2322FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D2322FB14 Details Description
Related parts for RN55D2322FB14
IC INVERTER HEX 14-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SNGL W/SPI 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 48MA 157 OHM SMD datasheet.pdf
IC CLOCK SLICER ZD BUFFER 28SSOP datasheet.pdf
POWER ELEMENT SHANK M5 16PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 195 POS datasheet.pdf
15000UF 40V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf