Vishay/Dale RN55D3092FB14
RN55D3092FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3092FB14
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3092FB14.pdf
Availability of RN55D3092FB14
QUANTITY
RN55D3092FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3092FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D3092FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3092FB14
Related LinksRN55D3, RN55D3092FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3092FB14 Details Description
Related parts for RN55D3092FB14
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN 2MM HEADER 125POS STR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214AC datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
SWITCH LEVER 16A SPDT .187 QC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
PRIVACY FILTER DESKTOP 19.0" datasheet.pdf