Vishay/Dale RN55D3323FRE6
RN55D3323FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3323FRE6
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3323FRE6.pdf
Availability of RN55D3323FRE6
QUANTITY
RN55D3323FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3323FRE6
Internal Part NumberEIS-RN55D3323FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3323FRE6
Related LinksRN55D3, RN55D3323FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3323FRE6 Details Description
Related parts for RN55D3323FRE6
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
SMA EVAL BOARD - DATA MODULE datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 12CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.200 T/H datasheet.pdf