Vishay/Dale RN55D3402FRSL
RN55D3402FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3402FRSL
Brief Description
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3402FRSL.pdf
Availability of RN55D3402FRSL
QUANTITY
RN55D3402FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3402FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55D3402FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3402FRSL
Related LinksRN55D3, RN55D3402FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3402FRSL Details Description
Related parts for RN55D3402FRSL
ADM64S/AE64G/ADM64S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 85POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OSC XO 175.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 15K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
PRESS W/GROUND BLADE SHEE datasheet.pdf
TGARD 5000 A1 11.75" X 65M datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 34 AWG 100 FT GY datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf