Vishay/Dale RN55D3482FRE6
RN55D3482FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3482FRE6
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3482FRE6.pdf
Availability of RN55D3482FRE6
QUANTITY
RN55D3482FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3482FRE6
Internal Part NumberEIS-RN55D3482FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3482FRE6
Related LinksRN55D3, RN55D3482FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3482FRE6 Details Description
Related parts for RN55D3482FRE6
4 MF CAP 400V METAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 24VQFN datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf