Vishay/Dale RN55D4123FB14
RN55D4123FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D4123FB14
Brief Description
RES 412K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D4123FB14.pdf
Availability of RN55D4123FB14
QUANTITY
RN55D4123FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D4123FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D4123FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D4123FB14
Related LinksRN55D4, RN55D4123FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D4123FB14 Details Description
Related parts for RN55D4123FB14
FUSE GLASS 7A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR DS3170 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 90V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL OPAMP TS1100-100 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD datasheet.pdf