Vishay/Dale RN55D4321FBSL
RN55D4321FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55D4321FBSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D4321FBSL.pdf
Availability of RN55D4321FBSL
QUANTITY
RN55D4321FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D4321FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55D4321FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D4321FBSL
Related LinksRN55D4, RN55D4321FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D4321FBSL Details Description
Related parts for RN55D4321FBSL
CABLE TEST BNC MALE XR MINI-HOOK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1A 265 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.23A 210 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.7VC R6 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 30 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC MODULE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO214AC datasheet.pdf