Vishay/Dale RN55D4321FR36
RN55D4321FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D4321FR36
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D4321FR36.pdf
Availability of RN55D4321FR36
QUANTITY
RN55D4321FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D4321FR36
Internal Part NumberEIS-RN55D4321FR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D4321FR36
Related LinksRN55D4, RN55D4321FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D4321FR36 Details Description
Related parts for RN55D4321FR36
CONN HEADER PIN 6POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO262 datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 16POS M-F 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL MCPWR SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 750MA 180 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf