Vishay/Dale RN55D4323FR36
RN55D4323FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D4323FR36
Brief Description
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D4323FR36.pdf
Availability of RN55D4323FR36
QUANTITY
RN55D4323FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D4323FR36
Internal Part NumberEIS-RN55D4323FR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D4323FR36
Related LinksRN55D4, RN55D4323FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D4323FR36 Details Description
Related parts for RN55D4323FR36
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight 10-VSON (3x3) datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 6600UF 20% 50V FLATPACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
PLATE FRONT SHEAR datasheet.pdf
FUSE 4AMP 550V AC INDUSTRIAL datasheet.pdf