Vishay/Dale RN55D4532FB14
RN55D4532FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D4532FB14
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D4532FB14.pdf
Availability of RN55D4532FB14
QUANTITY
RN55D4532FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D4532FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D4532FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D4532FB14
Related LinksRN55D4, RN55D4532FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D4532FB14 Details Description
Related parts for RN55D4532FB14
TERM RING NYL 26-22AWG #8 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf
RES 1 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DOUBLE-LEVEL TERMINAL BLOCK GRAY datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
EMULATOR JTAG TRAVELER 14P ADAPT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM CLEAR TRANSP datasheet.pdf