Vishay/Dale RN55E1334FRE6
RN55E1334FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E1334FRE6
Brief Description
RES 1.33M OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E1334FRE6.pdf
Availability of RN55E1334FRE6
QUANTITY
RN55E1334FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E1334FRE6
Internal Part NumberEIS-RN55E1334FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E1334FRE6
Related LinksRN55E1, RN55E1334FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E1334FRE6 Details Description
Related parts for RN55E1334FRE6
FERRITE BEAD CORE EMI H/F 6.35MM datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 65MSPS DUAL 80HTQFP datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 24TQFN datasheet.pdf
BOARD EVAL EMB WEB SERVER ST7 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 10MM F/H datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 2.048M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/180F SN BK datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 128.1VC AXIAL datasheet.pdf
PHOTOMOS(MOS FET) RELAY(HIGH ISO datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf