Vishay/Dale RN55E2312BB14
RN55E2312BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E2312BB14
Brief Description
RES 23.1K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E2312BB14.pdf
Availability of RN55E2312BB14
QUANTITY
RN55E2312BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E2312BB14
Internal Part NumberEIS-RN55E2312BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E2312BB14
Related LinksRN55E2, RN55E2312BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E2312BB14 Details Description
Related parts for RN55E2312BB14
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 115V datasheet.pdf
SOLDER BAR 1.66LB SN99.3CU0.7 datasheet.pdf
TAPE DUCT VINYL 2" X 50YD GREEN datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.2A datasheet.pdf
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 33K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN 22POS 0.8MM SMT datasheet.pdf