Vishay/Dale RN55E3012FRSL
RN55E3012FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3012FRSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3012FRSL.pdf
Availability of RN55E3012FRSL
QUANTITY
RN55E3012FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3012FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E3012FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3012FRSL
Related LinksRN55E3, RN55E3012FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3012FRSL Details Description
Related parts for RN55E3012FRSL
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 77A TO-262 datasheet.pdf
KIT COVER NFS40/NFS25 SERIES PS datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
RES 218 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 15POS M3 datasheet.pdf