Vishay/Dale RN55E3323BRE6
RN55E3323BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3323BRE6
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3323BRE6.pdf
Availability of RN55E3323BRE6
QUANTITY
RN55E3323BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3323BRE6
Internal Part NumberEIS-RN55E3323BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3323BRE6
Related LinksRN55E3, RN55E3323BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3323BRE6 Details Description
Related parts for RN55E3323BRE6
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
CBL DVI(24+5) CON 10' 28 AWG datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 6A DPAK datasheet.pdf