Vishay/Dale RN55E3433BB14
RN55E3433BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3433BB14
Brief Description
RES 343K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3433BB14.pdf
Availability of RN55E3433BB14
QUANTITY
RN55E3433BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3433BB14
Internal Part NumberEIS-RN55E3433BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)343k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3433BB14
Related LinksRN55E3, RN55E3433BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3433BB14 Details Description
Related parts for RN55E3433BB14
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 150V 10A TO-3P-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 6V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 56C 48#20 8#16 PIN WALL REC datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf