Vishay/Dale RN55E3481FRSL
RN55E3481FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3481FRSL
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3481FRSL.pdf
Availability of RN55E3481FRSL
QUANTITY
RN55E3481FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3481FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E3481FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3481FRSL
Related LinksRN55E3, RN55E3481FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3481FRSL Details Description
Related parts for RN55E3481FRSL
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.6V SOT23-3 datasheet.pdf
TAPE LO STATIC POLYIMIDE FILM 1" datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
PUNCH RD 3.125 datasheet.pdf
COMPACT FILTER 10A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN POWER ENTRY 1A datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 400VDC datasheet.pdf