Vishay/Dale RN55E3483BRSL
RN55E3483BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3483BRSL
Brief Description
RES 348K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3483BRSL.pdf
Availability of RN55E3483BRSL
QUANTITY
RN55E3483BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3483BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E3483BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3483BRSL
Related LinksRN55E3, RN55E3483BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3483BRSL Details Description
Related parts for RN55E3483BRSL
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 12POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 14DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30.6VA CHAS MNT datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf