Vishay/Dale RN55E3833FRSL
RN55E3833FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3833FRSL
Brief Description
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3833FRSL.pdf
Availability of RN55E3833FRSL
QUANTITY
RN55E3833FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3833FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E3833FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3833FRSL
Related LinksRN55E3, RN55E3833FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3833FRSL Details Description
Related parts for RN55E3833FRSL
IC OCTAL PROTECTOR 18SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
HEATSHRNK POLY 3/4" BLK 6" 12 PC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 7POS HL LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 32VDC BLADE datasheet.pdf