Vishay/Dale RN55E4223BBSL
RN55E4223BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E4223BBSL
Brief Description
RES 422K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E4223BBSL.pdf
Availability of RN55E4223BBSL
QUANTITY
RN55E4223BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E4223BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55E4223BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E4223BBSL
Related LinksRN55E4, RN55E4223BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E4223BBSL Details Description
Related parts for RN55E4223BBSL
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 16.9K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 36POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf