Vishay/Dale RN55E4321BB14
RN55E4321BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E4321BB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E4321BB14.pdf
Availability of RN55E4321BB14
QUANTITY
RN55E4321BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E4321BB14
Internal Part NumberEIS-RN55E4321BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E4321BB14
Related LinksRN55E4, RN55E4321BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E4321BB14 Details Description
Related parts for RN55E4321BB14
CONV DC/DC 1W 12VIN 12V DIP SGL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.22A 110 MOHM datasheet.pdf