Vishay/Dale RN55E4530FB14
RN55E4530FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E4530FB14
Brief Description
RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E4530FB14.pdf
Availability of RN55E4530FB14
QUANTITY
RN55E4530FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E4530FB14
Internal Part NumberEIS-RN55E4530FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E4530FB14
Related LinksRN55E4, RN55E4530FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E4530FB14 Details Description
Related parts for RN55E4530FB14
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE FOR 5X20 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf