Vishay/Dale RN55E6573BB14
RN55E6573BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E6573BB14
Brief Description
RES 657K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E6573BB14.pdf
Availability of RN55E6573BB14
QUANTITY
RN55E6573BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E6573BB14
Internal Part NumberEIS-RN55E6573BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)657k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E6573BB14
Related LinksRN55E6, RN55E6573BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E6573BB14 Details Description
Related parts for RN55E6573BB14
BUZZER PIEZO 30VP-P 4KHZ PC MT datasheet.pdf
CONN CORD SET STRAIGHT 22AWG 5M datasheet.pdf
FUSE MOD 1000A 700V BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
PWR SUP 0-35,0-60VDC 0-10,0-5A datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1MSPS 32TQFN datasheet.pdf
PXD20 TOWER MCU KIT datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf