Vishay/Dale RN55E6810FBSL
RN55E6810FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E6810FBSL
Brief Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E6810FBSL.pdf
Availability of RN55E6810FBSL
QUANTITY
RN55E6810FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E6810FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55E6810FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E6810FBSL
Related LinksRN55E6, RN55E6810FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E6810FBSL Details Description
Related parts for RN55E6810FBSL
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 13BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS SMT 5.5MM datasheet.pdf
TV 18C 18#20 PIN RECP datasheet.pdf
Multichannel 96 kHz Codec IC datasheet.pdf