Vishay/Dale RN55E6810FRSL
RN55E6810FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E6810FRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E6810FRSL.pdf
Availability of RN55E6810FRSL
QUANTITY
RN55E6810FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E6810FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E6810FRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E6810FRSL
Related LinksRN55E6, RN55E6810FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E6810FRSL Details Description
Related parts for RN55E6810FRSL
RES 18K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR SC70-5 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MC34063LINV datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
LOCK NUT FOR FHG.1B. datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf