Vishay/Dale RN55E7321FB14
RN55E7321FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E7321FB14
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E7321FB14.pdf
Availability of RN55E7321FB14
QUANTITY
RN55E7321FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E7321FB14
Internal Part NumberEIS-RN55E7321FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E7321FB14
Related LinksRN55E7, RN55E7321FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E7321FB14 Details Description
Related parts for RN55E7321FB14
TERM BLOCK PLUG 24POS 3.5MM datasheet.pdf
TCO 250VAC 10A 77C(171F) AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.72K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
PAC-RX3I-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
LED PMI RED 12V W/CONN datasheet.pdf