Vishay/Dale RN55E8451BR36
RN55E8451BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E8451BR36
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E8451BR36.pdf
Availability of RN55E8451BR36
QUANTITY
RN55E8451BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E8451BR36
Internal Part NumberEIS-RN55E8451BR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E8451BR36
Related LinksRN55E8, RN55E8451BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E8451BR36 Details Description
Related parts for RN55E8451BR36
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf
COAX CABLE 2.92MM MALE/MALE 48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 7 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A UNSHIELDED datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3QFN datasheet.pdf