Vishay/Dale RN55E9312BRSL
RN55E9312BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9312BRSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9312BRSL.pdf
Availability of RN55E9312BRSL
QUANTITY
RN55E9312BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9312BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E9312BRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9312BRSL
Related LinksRN55E9, RN55E9312BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9312BRSL Details Description
Related parts for RN55E9312BRSL
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 43UF 165V QC TERM datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf