Vishay/Dale RN55E9312DRE6
RN55E9312DRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9312DRE6
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9312DRE6.pdf
Availability of RN55E9312DRE6
QUANTITY
RN55E9312DRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9312DRE6
Internal Part NumberEIS-RN55E9312DRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9312DRE6
Related LinksRN55E9, RN55E9312DRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9312DRE6 Details Description
Related parts for RN55E9312DRE6
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.3A SMT3 datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SERVO DRIVE 5KW 230V G5 SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PROTECTOR FIXED VOLTAGE datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf