Vishay/Dale RN55E9422BR36
RN55E9422BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9422BR36
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9422BR36.pdf
Availability of RN55E9422BR36
QUANTITY
RN55E9422BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9422BR36
Internal Part NumberEIS-RN55E9422BR36
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9422BR36
Related LinksRN55E9, RN55E9422BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9422BR36 Details Description
Related parts for RN55E9422BR36
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
IC MPU RESEST CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
PLIERS LONG NOSE 6.3" datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 50A 277VAC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf